Skip to content Skip to footer
ClientClient nameYear2024AuthorAuthor nameShare

Klasik Gitar oturuş ve tutuş şekliyle diğer gitar türlerinden ayrılır. Akustik ve Flamenko gitar sağ bacak üstünde, Elektronik ve Bas gitar ayakta boyuna asarak çalınırken; klasik gitar sol bacak üzerinde, sağ kısmı yukarı doğru eğilimli bir açı yapacak şekilde tutulur. Klasik gitarın diğer gitar türlerinden ayrılan bir diğer yanı ise icra sırasında tellerin pena ile deil, parmak ile çekilerek çalınıyor olmasıdır.

Enstrüman eğitiminde kurumsal amacımız; sürdürülebilir bir kültür-sanat etkinlik alışkanlığı kazandırmanın yanında öğrencinin bu çalgıyı sosyal hayatında da özgüvenli ve yetkin bir şekilde, kendini gerçekleştirme ve ifadesinde, ayrıcalıklı bir özelliği ile varolmasıdır.

Derslerimiz birebir yapılır ve ders süresi 45 dakikadır. Tüm öğrencilerimiz yıl ortasında ve sonunda düzenlenecek konserlerimizde seviye ve yaş gruplarına göre oluşturulacak orkestralarda ya da planlanan solo performansları ile yer alabileceklerdir. Tercihen belirlenen seviyeleri sonrasında M.E.B Seviye Tamamlama Sertifika sınavlarına ve / veya London College Of Music Sertifika sınavlarına hazırlanabilirler.